302 Dywizjon Myśliwski "Poznański"


Dowódcy.
Nazwisko, imię Od Do
S/Ldr William A. J. Satchell 13.07.1940 31.12.1940
mjr pil. (S/Ldr) Mieczysław Mümler 13.07.1940 07.12.1940
kpt. pil. (S/Ldr) Piotr Łaguna 07.12.1940 29.05.1941
kpt. pil. (S/Ldr) Stefan Witorzeńć 29.05.1941 28.11.1941
kpt. pil. (S/Ldr) Julian Kowalski 28.11.1941 25.08.1942
kpt. pil. (S/Ldr) Stanisław Łapka 25.08.1942 16.05.1943
kpt. pil. (S/Ldr) Wieńczysław Barański 16.05.1943 18.10.1943
kpt. pil. (S/Ldr) Wacław Król 18.10.1943 07.07.1944
kpt. pil. (S/Ldr) Marian Duryasz 07.07.1944 30.01.1945
kpt. pil. (S/Ldr) Zygmunt Bieńkowski 30.01.1945 24.02.1945
kpt. pil. (S/Ldr) Ignacy Olszewski 24.02.1945 14.03.1945
kpt. pil. (S/Ldr) Bolesław Kaczmarek 24.03.1945 01.08.1945
kpt. pil. (S/Ldr) Jerzy Szymankiewicz 01.08.1945 ??.09.1946
kpt. pil. (S/Ldr) Antoni Głowacki ??.09.1946 18.12.1946
(do rozformowania)
Sprzęt operacyjny.
Typ samolotu Od Do
Hurricane I 26.07.1940 15.03.1941
Hurricane IIA i IIB 15.03.1941 28.05.1941
Hurricane I 28.05.1941 07.08.1941
Hurricane II 07.08.1941 30.10.1941
Spitfire VB 30.10.1941 20.09.1943
Spitfire F.IXC 20.09.1943 ??.05.1944
Spitfire LF.IXC i LF.IXE ??.05.1944 19.01.1945
Spitfire LF.XVI 19.01.1945 18.12.1947
(do rozformowania)
Lotniska.
Lotnisko Od Do
Leconfield (Anglia) 13.07.1940 11.10.1940
Northolt (Anglia) 11.10.1940 23.11.1940
Westhampnett (Anglia) 23.11.1940 07.04.1941
Kenley (Anglia) 07.04.1941 28.05.1941
Jurby (Wyspa Man) 28.05.1941 07.08.1941
Church Stanton (Anglia) 07.08.1941 05.09.1941
Warmwell (Anglia) 05.09.1941 05.10.1941
Harrowbeer (Anglia) 05.10.1941 25.10.1941
Ibsley (Anglia) 25.10.1941 05.11.1941
Harrowbeer (Anglia) 05.11.1941 26.04.1942
Warmwell (Anglia) 26.04.1942 07.05.1942
Heston (Anglia) 07.05.1942 30.06.1942
Croydon (Anglia) 30.06.1942 07.07.1942
Heston (Anglia) 07.07.1942 01.02.1943
Kirton-in-Lindsey (Anglia) 01.02.1943 17.04.1943
Hutton Cranswick (Anglia) 17.04.1943 01.06.1943
Heston (Anglia) 01.06.1943 20.06.1943
Perranporth (Anglia) 20.06.1943 19.08.1943
Fairlop (Anglia) 19.08.1943 18.09.1943
Tangmere (Anglia) 18.09.1943 21.09.1943
Northolt (Anglia) 21.09.1943 02.12.1943
Fairwood Common (Walia) 02.12.1943 19.12.1943
Northolt (Anglia) 19.12.1943 01.03.1944
Llanbedr (Walia) 01.03.1944 07.03.1944
Northolt (Anglia) 07.03.1944 01.04.1944
Deanland (Anglia) 01.04.1944 12.04.1944
Southend (Anglia) 12.04.1944 14.04.1944
Deanland (Anglia) 14.04.1944 26.04.1944
Chailey (Anglia) 26.04.1944 28.06.1944
Appledram (Anglia) 28.06.1944 16.07.1944
Ford (Anglia) 16.07.1944 03.08.1944
Plumetot (Francja) 03.08.1944 31.08.1944
Fairwood Common (Walia) 31.08.1944 16.09.1944
Lille-Vendeville (Francja) 16.09.1944 03.10.1944
Antwerpia-Deurne (Belgia) 03.10.1944 11.10.1944
St. Denijs-Westrem (Belgia) 11.10.1944 13.01.1945
Grimbergen (Belgia) 13.01.1945 08.03.1945
Gilze-Rijen (Holandia) 08.03.1945 13.04.1945
Nordhorn (Niemcy) 13.04.1945 30.04.1945
Varrelbusch (Niemcy) 30.04.1945 16.09.1945
Ahlhorn (Niemcy) 16.09.1945 07.10.1946
Hethel (Anglia) 07.10.1946 18.12.1946
(do rozformowania)
Litery kodowe.
Litery kodowe Od Do
WX 26.07.1940 ??.08.1945
QH ??.08.1945 18.12.1946
(do rozformowania)

Źródła:
Cynk J. B., Polskie Siły Powietrzne w wojnie 1943-1945, AJ-Press, Gdańsk 2002