Lotnicy Polskich Sił Powietrznych wzięci do niewoli


Lotnicy Polskich Sił Powietrznych wzięci do niewoli - 313.
Lotnicy zamordowani i zmarli w niewoli - 17.
Lotnicy zbiegli i uwolnieni z niewoli - 13.
Stopień Nr ewid. Nazwisko, imię Data lotu, przez który trafił do niewoli Jednostka
kpr. strz. (Sgt)781178Abłamowicz Stanisław25.11.1942300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)794398Abramik Zygmunt05/06.03.1943300 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-1746Adler Wilhelm22/23.05.1944300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0240Aleksandrowicz Henryk28/29.08.1942305 Dywizjon
kpt. pil. (S/Ldr)P-1090Arct Bohdan06.09.1944316 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780030Artymiuk Jan10/11.07.1941300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1147Ateński Stanisław02/03.07.1942301 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782808Bakalarski Piotr *26/27.07.1942300 Dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)780661Bakinowski Robert16/17.01.1945300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)780443Baranowski Tadeusz30.12.1941317 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782795Barszcz Adam20/21.08.1942305 Dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)793779Bartyś Piotr26.07.1943317 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)705689Barzdo Piotr28/29.01.1945300 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)782133Bąderski Zenon08/09.08.1941301 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1975Bemben Edward25/26.07.1943300 Dywizjon
ppor. rtg. (P/O)P-1540Benoit Michał02/03.07.1942301 Dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780378Biel Józef08.07.1941308 Dywizjon
kpt. pil. (S/Ldr)P-0712Bieńkowski Zygmunt24.02.1945302 Dywizjon
plut. pchor. pil. (Sgt)783406Biliński Brunon07/08.11.1941300 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-1361Blicharz Tadeusz07/08.11.1941304 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)792864Błach Leon10/11.04.1942301 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)783721Błachowski Marian 111/12.10.1942301 Dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)794421Bogdanowicz Henryk10/11.09.19441586 Eskadra
sierż. pil. (Sgt)782241Bolcewicz Henryk07/08.11.1941301 Dywizjon
kpt. naw. (F/Lt)P-0615Boratyński Kajetan25/26.06.194218 Operational Training Unit
plut. pchor. pil. (Sgt)780968Borodej Mieczysław **21/22.10.1941301 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0668Borowski Kazimierz20/21.08.1942305 Dywizjon
por. robs. (F/Lt)P-0947Borzemski Czesław02/03.08.1943307 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782686Bratkowski Marian12/13.04.1942304 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)781760Broda Jan12/13.04.1942304 Dywizjon
plut. strz. (W/O)704290Bruliński Wacław14.10.1944300 Dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1902Brzeski Stanisław21.05.1944303 Dywizjon
kpt. pil. (S/Ldr)P-1059Brzozowski Maksymilian02/03.07.1942301 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0372Buchwald Bernard12.04.1942316 Dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1594Budrewicz Ryszard23.06.1944306 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780300Bujak Jan29/30.06.1941301 Dywizjon
kpr. bomb. (F/Sgt)703487Burkacki Roman20/21.02.1945300 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-1318Burszewski Edmund10/11.04.1942301 Dywizjon
por. pil. (F/O)76646Butkiewicz Wacław03/04.07.1941301 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1437Cebrzyński Wiktor18/19.06.1941300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-0548Chciuk Władysław24.07.1941308 Dywizjon
plut. rtg. (F/Sgt)794895Chmaruk Bazyli01/02.08.19441586 Eskadra
kpr. pil. (Sgt)783222Chmielewski Stefan08/09.11.1942300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)794612Chudy Stanisław08/09.10.1942301 Dywizjon
st. sierż. pil. (F/Sgt)782285Cieślak Ludwik21/22.10.1941301 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794406Cipirski Zygmunt25/26.07.1943300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)781009Cybulski Mirosław ***03.05.1942303 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706767Cytulski Mieczysław06.11.1944300 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781566Czarnecki Ludwik05/06.05.1942305 Dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)792875Czernichowicz Witold02/03.08.1943300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)706720Czura Stanisław06.11.1944300 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)792914Ćwikliński Mieczysław *28/29.08.1942305 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0020Daab Mieczysław24/25.08.1942300 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794127Dadej Mieczysław08/09.11.1942300 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780670Danielewicz Jerzy25/26.07.1941300 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)704995Danilkiewicz Aleksander27/28.08.19441586 Eskadra
ppor. pil. (P/O)P-0423Daszuta Czesław17.09.1941306 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-2081Data Antoni01/02.09.19441586 Eskadra
por. strz. (F/Lt)P-0788de Large Bolesław11/12.11.1943300 Dywizjon
plut. rtg. (Sgt)780642Dębiec Jan09/10.07.1941305 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)781794Dębkowski Eryk18/19.06.1941305 Dywizjon
ppor. naw. (P/O)P-2401Domański Ludwik01/02.08.19441586 Eskadra
plut. mech. pokł. (Sgt)780556Dworakowski Wacław06.11.1944300 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780826Dydo Antoni03/04.07.1941 301 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2898Dyrmont-Jussewicz Eugeniusz21.02.1945316 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)782126Dzięgiel Zdzisław03/04.07.1941 301 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-0103Ebenrytter Eugeniusz *14.10.1944302 Dywizjon
kpr. naw. (Sgt)703909Falc Stefan10/11.09.19441586 Eskadra
por. naw. (F/O)P-0682Faliński Kazimierz26/27.07.1942300 Dywizjon
mjr pil. (W/Cdr)P-0493Falkowski Jan *09.03.1945III Skrzydło Myśliwskie
por. pil. (F/O)P-1672Felc Tadeusz26.07.1943317 Dywizjon
plut. mech. pokł. (Sgt)780727Filek Jacek 202.03.1945300 Dywizjon
plut. pchor. pil. (Sgt)783443Franczak Aleksander16.08.1941306 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0923Frąckiewicz Zbigniew19.11.1943308 Dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)794590Fried Alfred21/22.06.1943305 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780945Fuśniak Józef21/22.07.1942301 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)782212Gacoń Ignacy08/09.08.1941301 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0752Gandor Władysław28/29.08.1942301 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793685Gądek Mieczysław24/25.08.1942300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0034Gerstel Jan25.11.1942300 Dywizjon
chor. mech. pokł. (F/Sgt)782414Gerwatowski Jan28/29.01.1945300 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)781273Głodkowski Józef24/25.08.1942300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)76739Głowacki Witold 324.09.1940605 Dywizjon RAF
kpt. pil. (S/Ldr)P-1298Gnyś Władysław ****27.08.1944317 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706605Gorczycki Antoni20/21.02.1945300 Dywizjon
sierż. rtg. (F/Sgt)780233Graczyk Władysław12/13.04.1942304 Dywizjon
por. pil. (P/O)P-0554Gutowski Zbigniew08.11.1941302 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)792452Hasiński Mieczysław29/30.06.1941301 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)794584Hmenia Jan17/18.08.1942300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1415Hubicki Edward29/30.06.1941301 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)793271Hur Paweł05/06.08.1942301 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)782236Idzikowski Zbigniew03/04.07.1941 301 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793157Iwanowicz Bolesław07/08.11.1941300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1275Iżycki Jan12/13.04.1943138 Dywizjon RAF
sierż. pil. (F/Sgt)703493Jachacz Henryk23/24.02.1945300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-0483Jakimowicz Władysław20/21.02.1945300 Dywizjon
kpt. naw. (F/O)P-1434Jaklewicz Kazimierz18/19.06.1941305 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-1405Janicki Jan10/11.07.1941300 Dywizjon
mjr pil. (W/Cdr)P-0700Janus Stefan26.01.1943I Skrzydło Myśliwskie
kpr. strz. (Sgt)784661Jaremko Adam02/03.08.1943300 Dywizjon
por. strz. (P/O)P-0082Jastrzębski Aleksander02/03.05.1941305 Dywizjon
plut. naw. (F/Sgt)704092Jawor Tadeusz01/02.09.19441586 Eskadra
plut. rtg. (Sgt)793800Jaworosiuk Józef07/08.11.1941304 Dywizjon
kpr. rtg. (F/Sgt)794574Jaworowski Władysław01/02.09.19441586 Eskadra
chor. pil. (W/O)780044Jensen Stanisław12/13.04.1943138 Dywizjon RAF
por. pil. (F/O)P-0208Jungowski Jerzy28/29.03.1942305 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2066Karczmarz Józef24.06.1943303 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794455Kasperowicz Edward23/24.06.1942138 Dywizjon RAF
sierż. pil. (Sgt)783202Kasprzak Eugeniusz16/17.09.1943138 Dywizjon RAF
plut. pil. (Sgt)782331Kasprzyk Tomasz02/03.05.1941305 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)76698Kawalecki Tadeusz07.04.1945Wyższa Szkoła Lotnicza
kpr. pil. (Sgt)784069Kaźmierczak Władysław ***25.11.1942300 Dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)793627Kempka Wiktor21.05.1944303 Dywizjon
mjr naw. (F/Lt)P-0109Kiewnarski Antoni 427/28.08.1942305 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780575Kleeberg Andrzej21/22.10.1941301 Dywizjon
kpr. bomb. (F/Sgt)794199Klimczak Marian01/02.09.19441586 Eskadra
plut. rtg. (Sgt)792070Kłus Zenon10/11.04.1942304 Dywizjon
st. szer. rtg. (Sgt)784812Kobiela Zdzisław26/27.07.1942300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2203Kobyliński Janusz24.05.1943303 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0243Kolanowski Włodzimierz 507/08.11.1941301 Dywizjon
mjr pil. (F/O)76637Kołodyński Stefan27.04.1942303 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)784818Konarzewski Stanisław07/08.11.1941300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782574Konderak Izydor 625/26.07.1942300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)704311Kosiarski Roman24/25.06.1943300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)704312Kostuch Tadeusz21.02.1945315 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782682Koścień Bolesław24/25.08.1942300 Dywizjon
por. bomb. (F/O)P-1849Kotarski Stanisław11/12.11.1943300 Dywizjon
sierż. pil. (Sgt)782469Kowala Paweł02.07.1941308 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792234Kowalczyk Stanisław02/03.07.1942301 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)794588Kowalik Wacław25/26.06.194218 Operational Training Unit
ppor. pil. (F/O)P-1603Kowalówka Mieczysław06/07.06.1942301 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782455Kowalski Henryk04.09.1941308 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)792306Kowalski Henryk17/18.08.1942300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0934Kowalski Piotr07/08.11.1941300 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)784641Kowalski Tadeusz11/12.10.1942301 Dywizjon
por. naw. (F/O)76771Koziński Nikodem10/11.07.1941300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)76776Kozłowski Leon29/30.06.1941301 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)784440Krawiec Józef28/29.03.1942305 Dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)784440Kroczyński Brunon22.08.1942306 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0237Król Stanisław 702.07.194174 Dywizjon RAF
kpr. strz. (Sgt)780474Kruk-Schuster Józef11/12.06.1941300 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)780692Krupa Czesław28/29.03.1942305 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-0951Krupowicz Wacław03/04.07.1941300 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)781176Krzawiecki Stanisław07/08.11.1941304 Dywizjon
mjr pil. (W/Cdr)P.76639Krzystyniak Stanisław25/26.06.1942301 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794278Krzyżanowski Włodzimierz24/25.08.1942300 Dywizjon
sierż. pil. (Sgt)782926Kuczak Jan12/13.04.1942300 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)780413Kudełko Henryk07/08.11.1941300 Dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780185Kuflik Józef10/11.07.1941300 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-1952Kuryłłowicz Piotr13.05.1943315 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-1761Kuryłowicz Lew09.08.1944318 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)76718Kustrzyński Zbigniew *04.04.1942303 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)784973Kwiatkowski Julian25/26.06.1942301 Dywizjon
por. pil. (P/O)P-0821Landsman Emil19.08.1942306 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2316Laszkiewicz Lech07.06.1944306 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)783138Laudan Józef25/26.06.194218 Operational Training Unit
kpr. mech. pokł. (Sgt)782973Leja Stanisław23/24.02.1945300 Dywizjon
st. szer. pil. (Sgt)780886Lenczewski Zygmunt07/08.11.1941301 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)780887Leszkiewicz Kazimierz24.04.1945307 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)781493Lewandowski Marian07/08.11.1941304 Dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780888Lewandowski Piotr15.05.1943315 Dywizjon
kpr. robs. (F/Sgt)704128Lewandowski Zbigniew24.04.1945307 Dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)782479Lewczyński Ryszard 816.09.1944317 Dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780591Lewek Stanisław18/19.06.1941305 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1367Lintzel Stefan20/21.08.1942305 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)793010Lipski Bohdan28/29.04.1942304 Dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780693Lis Stanisław03/04.05.1942300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2664Łątkiewicz Ludwik06.11.1944300 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-1800Łęgowski Tomasz04.05.1943316 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-1492Łokuciewski Witold13.03.1942303 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)792369Maciej Ludwik11/12.06.1941300 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)76679Maciejewski Stefan17.07.1941308 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-1912Maciejowski Michał09.08.1943316 Dywizjon
por. rtg. (F/O)P-0962Madejczyk Stefan19/20.06.1942305 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)783591Makosz Konstanty30.06.1943302 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2206Makowski Zbigniew 903.08.1943317 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706090Mańkowski Ryszard28/29.01.1945300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0098Marcola Mieczysław09/10.07.1941305 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)706100Mąsiorski Tadeusz02/03.02.1945300 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P.1726Mejer Wiesław16.08.1943308 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706663Michalkiewicz Tadeusz01/02.09.19441586 Eskadra
por. pil. (F/Lt)P-0338Mickiewicz Bronisław29.08.1941315 Dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)793802Miecznik Tadeusz16/17.09.1943138 Dywizjon RAF
sierż. pil. (Sgt)782327Mikszo Jan09/10.07.1941305 Dywizjon
kpr. pil. (Sgt)784021Mikusek Hipolit08.09.1942302 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)705349Minkler Zygmunt23/24.02.1945300 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780192Minta Mieczysław09/10.07.1941305 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-0641Miśniakiewicz Walery12/13.04.1942304 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780280Młodzik Antoni21/22.10.1941301 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)794773Molewicz Karol11/12.10.1942301 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0913Mondschein Jerzy 1007/08.11.1941304 Dywizjon
kpr. naw. (Sgt)704317Montwiłł Jan06.11.1944300 Dywizjon
ppor. bomb. (P/O)P-2249Morski Bogusław12/13.06.1944300 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792868Moryń Tadeusz07/08.11.1941301 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)781487Moszyński Tadeusz10/11.04.1942304 Dywizjon
por. strz. (F/O)P-0854Mucha Edward28/29.08.1942301 Dywizjon
plut. rtg. (Sgt)792823Mucha Stefan10/11.04.1942301 Dywizjon
por. naw. (F/Lt)P-1846Nawalany Tadeusz10/11.09.19441586 Eskadra
kpr. strz. (Sgt)794084Neuman Eryk25/26.07.1942301 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)780059Niewolski Marian12/13.04.1942304 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0065Nogal Józef02/03.05.1941305 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1913Nowakiewicz Eugeniusz23.07.1942302 Dywizjon
sierż pil. (Sgt)780119Nowakowski Piotr07/08.11.1941300 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-2224Oberdak Czesław 1130.05.1944306 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)705030Obmiński Czesław06.11.1944300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)783676Offierski Michał08/09.06.1942300 Dywizjon
plut. mech. pokł. (Sgt)792425Oględzki Stanisław01/02.09.19441586 Eskadra
sierż. pil. (F/O)783688Okrój Jan03.02.1943308 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)784072Olszewski Jerzy26/27.07.1942300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)780746Ołenyn Eugeniusz18/19.06.1941305 Dywizjon
plut. pil. (W/O)793200Owsiany Leszek16/17.08.19441586 Eskadra
por. pil. (F/Lt)P-0347Palej Bolesław07.06.1944317 Dywizjon
por. naw. (F/O)76648Pałka Julian03/04.07.1941301 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0740Pawluk Kazimierz 1228/29.03.1942305 Dywizjon
ppor. bomb. (P/O)P-2795Peisker Robert23/24.02.1945300 Dywizjon
st. szer. rtg. (Sgt)794117Pelc Edward *20/21.08.1942305 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-0499Pentz Jan28.05.1944317 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-1732Pentz Roman30.07.1942306 Dywizjon
plut. rtg. (Sgt)703722Picho Tadeusz20/21.02.1945300 Dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)P-1238Pietraszkiewicz Stanisław21.09.1941315 Dywizjon
plut. rtg. (Sgt)794473Piłat Antoni02/03.08.1943300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0658Piwowarek Bolesław10/11.04.1942304 Dywizjon
plut. bomb. (Sgt)792436Poddany Czesław15/16.08.1943300 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)784279Pozorski Alojzy25/26.06.194218 Operational Training Unit
por. pil. (F/O)P-0848Praśniewski Jerzy25/26.06.1942301 Dywizjon
kpr. strz. (F/Sgt)704225Proszek Adam01/02.08.19441586 Eskadra
sierż. naw. (Sgt)780288Przybylski Marian03/04.07.1941300 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)783322Przybylski Marian25/26.06.1942301 Dywizjon
kpt. naw. (S/Ldr)P-0743Przykorski Kazimierz10/11.04.1942301 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793808Puchała Roman16/17.09.1943138 Dywizjon RAF
kpr. strz. (Sgt)784687Pukaś Ryszard26/27.03.1942301 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)794724Raczkowski Rudolf21/22.06.1943305 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706677Raczyński Zenon20/21.02.1945300 Dywizjon
kpr. pil. (F/Sgt)781049Raflewski Witold01/02.08.19441586 Eskadra
st. szer. strz. (Sgt)794268Raginis Witold *20/21.08.1942305 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)781417Rajpold Czesław 1325/26.06.194218 Operational Training Unit
st. szer. strz. (Sgt)794807Ratajski Feliks20/21.08.1942305 Dywizjon
plut. strz. (W/O)781897Ratliński Stanisław10/11.09.19441586 Eskadra
plut. pil. (Sgt)792254Rech Maksymilian15/16.08.1943300 Dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)780853Rek Józef23/24.06.1942138 Dywizjon RAF
ppor. pil. (P/O)P-0348Rekszczyc Wacław07/08.11.1941304 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0535Reyman Stanisław14/15.04.1942301 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1446Riedl Jan21/22.10.1941301 Dywizjon
kpr. mech. pokł. (Sgt)781211Roehr Stanisław23/24.06.1942138 Dywizjon RAF
plut. strz. (Sgt)780346Rogowski Henryk 1418/19.06.1941305 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0882Romaniszyn Kazimierz05/06.03.1943300 Dywizjon
plut. mech. pokł. (Sgt)793406Roubo Władysław10/11.09.19441586 Eskadra
plut. strz. (F/Sgt)704177Rygielski Jan01/02.09.19441586 Eskadra
plut. strz. (Sgt)706523Sasin Mieczysław16/17.01.1945300 Dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)782884Schmidt Gerard09.04.1945302 Dywizjon
sierż. naw. (Sgt)703112Seidengart Stanisław16/17.01.1945300 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)783156Seredyn Mieczysław03/04.02.1943305 Dywizjon
por. pil. (P/O)P-0497Sędzik Stanisław11/12.06.1941300 Dywizjon
sierż. pil. (Sgt)782220Siemiński Wacław09/10.07.1941305 Dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0156Skalski Henryk27.08.194172 Dywizjon RAF
kpr. rtg. (Sgt)792624Skonieczny Józef 1525.11.1942300 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792265Skubiszewski Marian28/29.03.1942305 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)780513Sobczak Kazimierz07/08.11.1941300 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1449Sojka Walerian11/12.06.1941300 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)76766Solak Jerzy *10.08.194448 Grupa Myśliwska USAAF
plut. pil. (Sgt)782888Solecki Jerzy10/11.04.1942304 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2718Sosnowski Zbigniew03.02.1945316 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1028Stachurski Jerzy11/12.10.1942301 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)780354Stalewski Antoni21/22.10.1941301 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)705038Storek Tadeusz10/11.09.19441586 Eskadra
plut. strz. (Sgt)780708Suczyński Aleksander10/11.07.1941300 Dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)780622Szadkowski Jerzy31.07.1944302 Dywizjon
plut. pchor. rtg. (Sgt)783504Szczepanowski Albert07/08.11.1941301 Dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)76781Szczęsny Henryk04.04.1943I Skrzydło Myśliwskie
mjr pil. (S/Ldr)P-0992Szczęśniewski Władysław08.11.1941315 Dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)780363Sztul Marian10/11.07.1941300 Dywizjon
kpr. pchor. bomb. (Sgt)794259Szymankiewicz Jarosław25/26.06.1942301 Dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)P-0066Ścibor Szczepan05/06.08.1941305 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0375Tobolski Paweł 1625/26.06.1942301 Dywizjon
por. pil. (F/Lt)76795Tomanek Edmund23.06.1944306 Dywizjon
st. sierż. mech. pokł. (Sgt)780024Tomasik Kazimierz16/17.01.1945300 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0150Turecki Władysław24/25.06.1943300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)794519Turuta Zygmunt11/12.10.1942301 Dywizjon
sierż. strz. (Sgt)781891Uramowski Jan28/29.08.1942301 Dywizjon
plut. bomb. (Sgt)781255Urbański Lech12/13.04.1943138 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793209Vandalli Władysław17/18.08.1942300 Dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-2125Wal Roman13.12.1943315 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)781440Walukiewicz Wacław10/11.04.1942304 Dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1631Wasilewski Jerzy10/11.04.1942301 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)783288Watolski Ernest27.09.1941308 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-1448Wawerski Tadeusz27/28.04.1942300 Dywizjon
kpr. pil. (Sgt)782928Wąsiński Franciszek28/29.03.1942305 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781630Weinberg Wacław11/12.06.1941300 Dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780096Weiss Adam29/30.06.1941301 Dywizjon
kpr. pil. (F/Sgt)781020Wejman Bolesław14.02.1944317 Dywizjon
por. bomb. (F/O)P-1779Wesołowski Zygmunt28/29.01.1945300 Dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0844Węgrzyn Antoni13.02.1945302 Dywizjon
ppor. bomb. (Sgt)P-2850Węgrzyński Mieczysław06.11.1944300 Dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)783338Wieczorkiewicz Lucjan10/11.09.19441586 Eskadra
kpt. pil. (S/Ldr)P-0629Wilczewski Wacław08.11.1941316 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)780211Winek Stanisław18/19.06.1941300 Dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-0650Winiarek Jan11/12.11.1943300 Dywizjon
plut. strz. (Sgt)793865Wojan Edward14/15.04.1942301 Dywizjon
sierż. pil. (W/O)782621Wolski Kazimierz01/02.08.19441586 Eskadra
sierż. rtg. (Sgt)794357Woźniak Michał05/06.03.1943300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)783724Wróblewski Bolesław07/08.11.1941301 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-1584Wyszkowski Mieczysław18.04.1943Polish Fighting Team
por. pil. (F/Lt)P-1418Xiężopolski Lech26.02.1943542 Dywizjon RAF
kpr. strz. (Sgt)794270Zaborowski Leszek12/13.04.1943138 Dywizjon
por. naw. (F/O)P-0892Zakrzewski-Ruciński Kazimierz17/18.08.1942300 Dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)782047Załęski Chester05/06.03.1943300 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-0514Zbierzchowski Jerzy03.02.1943308 Dywizjon
plut. mech. pokł. (Sgt)781375Zeiske Zygfryd10/11.09.19441586 Eskadra
plut. pil. (W/O)792036Ziendalski Józef ****14.08.1944302 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)782463Zięba Stanisław 1714.08.1941306 Dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)P-1382Zumbach Jan07.04.194584 Grupa Myśliwska RAF
plut. strz. (F/Sgt)704055Żebrowski Kazimierz01/02.09.19441586 Eskadra
kpr. rtg. (Sgt)782265Żuk Tadeusz02/03.05.1941305 Dywizjon
 
Razem
313
   
* uciekł z niewoli i powrócił do Polskich Sił Powietrznych
** uciekł z niewoli i dołączył do Armii Krajowej
*** zwolniony przez Niemców z niewoli z uwagi na stan zdrowia
**** wyzwolony z niewoli przez partyzantów
1. Zmarł z ran 13 października w niewoli w szpitalu w Haderslev (Dania)
2. Zamordowany 2 marca 1945 r. przez cywilów po schwytaniu w Niemczech
3. Zmarł 24 września 1940 r. w niewoli w szpitalu we Francji
4. Zamordowany 25 marca 1944 r. przez Gestapo po ucieczce ze Stalagu Luft 3 w Żaganiu
5. Zamordowany 25 marca 1944 r. przez Gestapo po ucieczce ze Stalagu Luft 3 w Żaganiu
6. Zmarł z ran 22 sierpnia 1942 r. w szpitalu w Holandii
7. Zamordowany 12 kwietnia 1944 r. przez Gestapo po ucieczce ze Stalagu Luft 3 w Żaganiu
8. Zaginął (zamordowany?) po 16 września 1944 r. po wzięciu do niewoli w Holandii
9. Zmarł z ran 3 sierpnia 1943 r. w niewoli w drodze do szpitala we Francji
10. Zamordowany 25 marca 1944 r. przez Gestapo po ucieczce ze Stalagu Luft 3 w Żaganiu
11. Zamordowany 8 marca 1945 r. przez Gestapo po aresztowaniu, gdy ukrywał się w Holandii
12. Zamordowany 25 marca 1944 r. przez Gestapo po ucieczce ze Stalagu Luft 3 w Żaganiu
13. Zmarł 26 sierpnia 1943 r. w Stalagu IVA w Hoyerswerda-Elsterhorst (Niemcy)
14. Zmarł z ran 19 czerwca 1941 r. w niewoli w szpitalu w Niemczech
15. Zmarł 6 lutego 1943 r. w Stalagu IXC w Bad Sulza (Niemcy)
16. Zamordowany 2 kwietnia 1944 r. przez Gestapo po ucieczce ze Stalagu Luft 3 w Żaganiu
17. Zmarł z ran 23 sierpnia 1941 r. w niewoli w szpitalu w Hardinghen (Francja)


Wojciech Zmyślony




Źródła:
materiały otrzymane dzięki uprzejmości: pana Piotra Hodyry, pana Grzegorza Korcza
dokumenty z Instytutu Polskiego i Muzeum Sikorskiego w Londynie
dokumenty z National Archives w Kew
Ku czci poległych lotników 1939-1945, Agencja Lotnicza ALTAIR, Warszawa 2006
Matusiak W., Wojnę przeżyje na pewno, chyba żeby udało mu się uciec... [w:] Za linią wroga, Wydawnictwo Gretza, Warszawa 2015
Przesmycki A. P., Z pomocą żołnierzom Podziemia, Warszawa, WKiŁ 1990
Wykaz poległych i zmarłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, Instytut Historyczny im. Sikorskiego, Londyn 1952