Lotnicy zaginieni w morzu - Polskie Siły Powietrzne 1940-1946


Lotnicy zaginieni w morzu - 439.
Stopień Nr ewid. Nazwisko, imię Data śmierci Jednostka
szer. rtg. (Sgt)794237Abraham Julian11/12.09.194218 Operational Training Unit
plut. pchor. pil. (Cpl)780969Adach Henryk13.07.19418 SFTS
plut. strz. (Sgt)782122Adamik Wilhelm20/21.10.1941304 dywizjon
kpr. strz. (F/Sgt)703020Antoszczyszyn Michał05.11.1945300 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1591Balicki Roman25/26.06.194218 Operational Training Unit
st. szer. strz. (Sgt)780722Barteczko Michał21/22.07.1942301 dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)794889Baryga Jan15.10.1945305 dywizjon
por. naw. (F/O)P-0079Barzdo Stanisław03/04.05.1942305 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)792075Bay Franciszek17/18.04.1942300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0505Bednarski Zdzisław26.01.1942302 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1293Bernas Kazimierz18/19.06.1941301 dywizjon
por. pil. (P/O)P-0792Bettcher Jerzy29.08.1941308 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780723Białek Stanisław06/07.05.1941304 dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)782554Białobrówka Mikołaj21/22.06.1943300 dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-2195Bilau Juliusz12/13.06.1944305 dywizjon
por. naw. (P/O)P-2014Blajda Józef21/22.06.1943300 dywizjon
por. naw. (F/O)P-0948Błachowski Jerzy03.07.1943304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781526Błachowski Zygfryd04/05.09.1942300 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)704195Błażejewski Henryk15/16.08.1943300 dywizjon
plut. pil. (Sgt)782688Bober Mieczysław06/07.06.1942301 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1592Bock Harry21/22.07.1942301 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780232Bojakowski Tadeusz08/09.05.1941301 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)793159Bondarczuk Arkadiusz27.09.1943306 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780034Bonkowski Roman18/19.06.1941301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792083Borecki Bolesław22/23.01.1942301 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1593Borusiewicz Zbigniew28.04.1942317 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1543Borzęcki Stanisław20/21.10.1941304 dywizjon
por. pil. (P/O)76723Bożek Władysław22.07.1941308 dywizjon
ppor. naw. (F/O)P-2527Bregman Jerzy18/19.07.1944300 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780940Bronicki Mieczysław21/22.06.1943300 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)783077Brych Ryszard12/13.10.1942300 dywizjon
sierż. pil. (Sgt) Brzezowski Michał15.09.1940303 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)782608Bujak Wincenty25/26.02.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793667Burda Jerzy14/15.01.1943300 dywizjon
plut. pchor. pil. (Sgt)783424Bystrzyński Witold01.08.19411 Air Gunnery School
kpr. rtg. (Sgt)792203Cacko Kazimierz25/26.06.194218 Operational Training Unit
por. naw. (F/Lt)P-0670Chomka Wacław14.01.1944304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0398Choms Wiesław14.08.1941306 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)780821Chowański Zygmunt11/12.06.1941300 dywizjon
kpt. naw. (F/O)76663Chrostowski Tadeusz06/07.08.1941300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1713Ciach Marian16.07.1943317 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1310Ciechanowski Wiktoryn14.01.1944304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794200Cieszyński-Nałęcz Jan08/09.11.1942300 dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)781076Ciuchciński Jan21/22.06.1943300 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)794407Ciundziewicki Antoni10.11.1944315 dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-2346Cynkier Konstanty03.09.1944316 dywizjon
por. pil. (P/O)P-0318Czachowski Józef24.07.1941315 dywizjon (308 dywizjon)
por. pil. (F/O)P-0706Czapiewski Jan19.05.1941306 dywizjon
plut. pil. (Sgt)782344Czapski Zdzisław02/03.07.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)703390Czarnecki Kazimierz13.08.1943304 dywizjon
sierż. pil. (W/O)784143Czekalski Wacław10/11.04.1944304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1283Czerniak Jerzy09.08.1941315 dywizjon
por. pil. (F/O)P-2232Czerwiński Andrzej07.12.1944315 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1547Damm Adam19.08.1942303 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)794812Dangel Jerzy13.08.1943304 dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-1503Daszewski Jan04.04.1942303 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1596Dobrut-Dobrucki Tadeusz28.02.1942316 dywizjon
plut. strz. (Sgt)792927Dolata Edmund25/26.02.1942301 dywizjon
por. pil. (F/Lt)76731Domański Witold06.05.1942303 dywizjon
st. szer. rtg. (Sgt)792609Droździk Karol25/26.02.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780987Drożdż Józef27/28.05.1941304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781974Druciak Włodzimierz14.01.1944304 dywizjon
por. strz. (P/O)P-0022Duchnicki Stanisław06/07.05.1941304 dywizjon
por. strz. (F/O)P-1364Dudek Ignacy08/09.05.1941301 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2864Dunin-Rzuchowski Zbigniew18/19.03.1945605 squadron RAF
por. naw. (F/O)P-0191Dydziul Marian *25/26.06.1942304 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0373Dzięgielewski Antoni18/19.05.1943307 dywizjon
st. sierż. pil. (F/Sgt)793270Eckert Tadeusz22.08.1943307 dywizjon
por. naw. (F/Lt)P-0480Eckhardt Józef28.03.1944305 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)703908Ehrlich Stanisław26.07.1943304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1718Elmerych Stanisław12.05.1943317 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780726Erdt Józef03/04.05.1942300 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)793586Fedak Jerzy03.07.1943304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781954Fenger Augustyn06/07.12.1942301 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0778Fliśnik Adam26.04.1942306 dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)793315Franaszczuk Stanisław18/19.06.1941301 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)793794Franczak Stanisław06/07.04.1944304 dywizjon
kpt. naw. (F/O)P-1034Fugiel Franciszek25/26.02.1942301 dywizjon
ppor. strz. (Sgt)784113Gałas Mieczysław12/13.05.1943300 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)781554Gałązka Jan31.05.1942302 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)704593Garbatt Tomasz05.05.19446 Operational Training Unit
plut. pchor. pil. (Sgt)783661Garstka Stanisław10/11.01.1942304 dywizjon
kpr. bomb. (F/Sgt)793471Gastoł Edward07/08.10.1943300 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)794102Gawlik Konstanty22.08.1943304 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780861Gąsior Bolesław20.02.19432 Air Gunnery School
por. pil. (F/Lt)76765Gil Józef31.12.1942306 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)793791Gilis Leonard17.02.1943401 squadron RCAF
ppor. strz. (P/O)P-1659Głowacki Adam21/22.07.1942301 dywizjon
plut. strz. (Sgt)794329Główczyński Tadeusz29/30.01.1943305 dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-2310Głydziak Piotr24.05.194445 Grupa Transportowa RAF
por. pil. (F/O)P-0597Godlewski Jerzy10.07.194172 squadron RAF
plut. rtg. (F/Sgt)705003Gold Wacław09/10.04.1945300 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780323Gołębiowski Konstanty08/09.05.1941301 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)792204Gosiewski Stanisław14/15.01.1943300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0524Gozdecki Dariusz28.08.1941316 dywizjon
por. bomb. (F/O)P-0739Górecki Jerzy 31.10/01.11.1942305 dywizjon
plut. strz. (Sgt)794717Górka Franciszek13.08.1943304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0693Górski Józef28.02.1942316 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0755Grodzki Alfred06/07.12.1942301 dywizjon
plut. strz. (Sgt)703092Gross Józef19/20.11.1942305 dywizjon
plut. strz. (Sgt)793004Gross Stanisław03/04.05.1942305 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0647Grudziński Władysław23.11.1941315 dywizjon
ppor. naw. (P/O)P-1468Gruszecki Stanisław17.01.19421 Air Observers School
sierż. naw. (Sgt)703718Grzesiak Zygmunt20/21.02.1944300 dywizjon
plut. pil. (Sgt)792079Grzywacz Feliks26.06.1943316 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1643Hamankiewicz Jerzy01.09.1944241 squadron RAF
kpr. pchor. pil. (Sgt)783679Hegenbarth Tadeusz17.07.1941308 dywizjon
plut. strz. (Sgt)783457Hejnowski Jan16/17.10.1941305 dywizjon
kpt. pil. (S/Ldr)P-1393Henneberg Zdzisław12.04.1941303 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780461Hildebrandt Stefan16/17.10.1941305 dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-1376Hirsz Zdzisław06.02.194545 Grupa Transportowa RAF
por. pil. (P/O)P-0530Hojden Tadeusz27.03.1941315 dywizjon
mjr pil. (F/Lt)P-1316Hrabowski Władysław05.05.19446 Operational Training Unit
plut. strz. (Sgt)782753Hupało Aleksander17/18.04.1942300 dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)780460Illaszewicz Władysław17/18.07.1942307 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)781370Imiołek Henryk14/15.01.1943300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0046Jabłoński Jan25/26.02.1942301 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)703492Jacennik Roman21/22.06.1943300 dywizjon
por. naw. (F/Lt)P-1193Jagiełło Władysław26.07.1943304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794222Jakubiec Józef04/05.09.1942300 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)794546Jama Stefan21/22.06.1943300 dywizjon
ppor. naw. (P/O)P-1847Janas Stanisław12/13.10.1942300 dywizjon
plut. pil. (LAC)780569Janczyk Aleksander13.07.19418 SFTS
plut. rtg. (Sgt)780865Janicki Bronisław06/07.04.1944304 dywizjon
plut. bomb. (F/Sgt)794451Janicki Fryderyk18/19.07.1944300 dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)83698Jankiewicz Jerzy25.05.1942222 squadron RAF
kpt. pil. (F/O)P-0484Jankowski Antoni03/04.05.1942305 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0714Jankowski Edward14.04.1942306 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0624Jasiński Stanisław06/07.08.1941300 dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)782281Jaśkiewicz Józef25/26.06.194218 Operational Training Unit
ppor. pil. (P/O)P-2655Jaworski Kazimierz17.09.1944307 dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)780326Jezierski Feliks06/07.08.1941300 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)781513Jeziorowski Zbigniew02.01.194310 (O) Advanced Flying Unit
ppor. pil. (P/O)P-0386Juszczak Stanisław11.08.1941303 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)792027Kabaciński Władysław20/21.02.1944300 dywizjon
por. naw. (F/O)P-0765Kalina Stefan03/04.02.1943300 dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)783875Kamyszek Tadeusz25/26.06.1942304 dywizjon
plut. bomb. (F/Sgt)794454Karalun Władysław24/25.04.1944300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1307Kawnik Erwin02.07.1941308 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1057Kazimierczuk Kazimierz03.11.1943368 Bomb. Squadron USAAF
plut. rtg. (Sgt)793014Keryluk Julian08/09.06.1942300 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2148Kielan Sylwan13.08.1943304 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780685Klein Zygmunt28.11.1940152 squadron RAF
st. szer. strz. (Sgt)780877Klimiuk Ryszard20/21.10.1941304 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1850Kocoń Józef12/13.06.1944305 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)704309Kołodziej Włodzimierz06/07.04.1944304 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780468Kopa Walenty20.02.1942316 dywizjon
sierż. rtg. (F/Sgt)782530Kordyś Władysław07/08.10.1943300 dywizjon
st. szer. pil. (Sgt)780475Korzoń Zbigniew12/13.03.1942301 dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-0298Kosiński Bronisław26.01.1942302 dywizjon
st. szer. rtg. (Sgt)781829Kosior Edmund12/13.03.1942301 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1907Kosmowski Leon31.12.1942306 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0976Kosowski Marian16/17.10.1941305 dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)793479Kot Franciszek13.10.1944307 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)792828Kowalak Tadeusz04/05.09.1942300 dywizjon
por. pil. (F/O)76772Kozak Jan05/06.06.1942301 dywizjon
ppor. pil. (F/O)P-1562Kozieł Andrzej25/26.02.1942301 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)705014Kozłowski Mieczysław22/23.09.19441586 eskadra
kpr. strz. (Sgt)792679Kozłowski Zenobiusz03/04.11.1942300 dywizjon
plut. naw. (F/Sgt)780226Kramarczyk Karol13/14.03.1943300 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1604Kramin Jan25/26.06.1942304 dywizjon
ppor. pil. (P/O)76666Krassowski Jerzy18/19.06.1941301 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1347Krawczyk Stanisław01.11.1942304 dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)794182Krełowski Czesław22/23.04.1943300 dywizjon
por. pil. (P/O)76755Krepski Walenty07.09.194054 squadron RAF
por. pil. (P/O)76699Krompiewski Bronisław07.12.19401 GDGS
kpr. rtg. (F/Sgt)703157Krysiak Karol24/25.04.1944300 dywizjon
plut. rtg. (F/Sgt)793183Krzywoń Tadeusz14.01.1944304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793053Kubacik Franciszek16.10.1942304 dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)792432Kubiak Teofil02/03.07.1942301 dywizjon
por. naw. (P/O)P-2905Kucharski Stefan09/10.04.1945300 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)792037Kuć Henryk25/26.06.1942304 dywizjon
sierż. mech. pokł. (Sgt)780162Kühn Kazimierz22/23.09.19441586 eskadra
por. strz. (F/O)P-1960Kulicki Józef26.07.1943304 dywizjon
por. naw. (P/O)P-0035Kurek Janusz10/11.01.1942304 dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)P-0819Kurowski Ludwik24/25.04.1944300 dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)793785Kurzak Jerzy11/12.05.1943138 squadron RAF
kpt. naw. (F/O)P-0675Kusek Franciszek25/26.06.194218 Operational Training Unit
por. pil. (F/O)P-0751Kuśmierz Józef17/18.04.1942300 dywizjon
plut. pil. (Sgt)783169Kuźmiński Tadeusz13/14.03.1943300 dywizjon
por. pil. (P/O)P-0295Kwaśniewski Zbigniew21.12.19401 AACU
plut. rtg. (Sgt)782129Kwiecień Andrzej10/11.01.1942304 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780691Kwieciński Józef12.08.1940145 squadron RAF
st. szer. strz. (Sgt)784000Lech-Pierożyński Juliusz25/26.06.194218 Operational Training Unit
kpr. rtg. (Sgt)794322Lercel Henryk12/13.05.1943300 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)704315Leżuch Jan21/22.06.1943300 dywizjon
plut. naw. (Sgt)706077Lifszyc Rubin15.10.1945305 dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)780336Lipecki Antoni08/09.05.1941301 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1192Lipowczan Wiktor21/22.07.1942301 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2662Lubicz-Lisowski Tadeusz23.12.1944315 dywizjon
ppor. naw. (P/O)P-1845Lubojemski Stanisław19/20.11.1942305 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)783106Łagoński Jerzy12/13.10.1942300 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780109Łazowski Feliks03/04.02.1943300 dywizjon
plut. pil. (W/O)793621Łoś Stanisław26.10.1943307 dywizjon
por. strz. (P/O)P-0077Łucki Jan16/17.10.1941305 dywizjon
por. pil. (F/O)76761Łukaszewicz Kazimierz12.08.1940501 squadron RAF
por. pil. (F/O)P-0160Łukaszewicz Marian23.11.1941315 dywizjon
ppor. pil. (F/Sgt)P-1911Łysek Antoni05.06.1942302 dywizjon
por. pil. (P/O)76721Maciński Janusz04.09.1940111 squadron RAF
por. pil. (F/Lt)P-0308Malec Franciszek08/09.06.1942300 dywizjon
ppor. naw. (P/O)P-1848Malicki Tadeusz03/04.02.1943300 dywizjon
por. robs. (F/O)P-1816Małuszek Konrad22.08.1943307 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0463Małynicz Lech10/11.04.1944304 dywizjon
kpr. bomb. (F/Sgt)703439Mamak Stanisław18/19.07.1944300 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780085Manasiak Marian18/19.06.1941301 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)782886Marciniszyn Paweł03/04.02.1943300 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)780491Marcinkowski Mieczysław01.11.1940501 squadron RAF
por. pil. (F/O)P-2089Markowski Tadeusz05.05.19446 Operational Training Unit
plut. pil. (F/Sgt)793886Martoń Bronisław06/07.04.1944304 dywizjon
plut. strz. (Sgt)705517Martyniuk Julian22/23.09.19441586 eskadra
kpr. rtg. (Sgt)783855Matelowski Józef03/04.02.1943300 dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)781111Matlak Franciszek10/11.04.1944304 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1968Matuszewski Bolesław22.08.1943304 dywizjon
pchor. naw. (F/Sgt)703104Matuszkiewicz Józef05.05.19446 Operational Training Unit
kpr. rtg. (Sgt)703253Maziarz Stanisław05.05.19446 Operational Training Unit
por. naw. (P/O)P-1443Mączyński Józef10/11.01.1942304 dywizjon
plut. pil. (Sgt)783148Michalski Ludwik19/20.06.1942300 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0313Michałowski Marian08/09.06.1942300 dywizjon
sierz. rtg. (Sgt)794086Mierzwa Jakub03/04.02.1943300 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1608Mijakowski Bogdan26.11.1942308 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)780778Milej Józef19.06.1944316 dywizjon
kpr. naw. (Sgt)704012Milewski Henryk22/23.09.19441586 eskadra
plut. pil. (Sgt)780489Mirończuk Ludwik27.10.194110 Air Observers School
st. szer. strz. (Sgt)705433Mirowski Władysław22/23.09.19441586 eskadra
kpr. strz. (Sgt)781558Młynarski Władysław16.10.1942304 dywizjon
ppor. bomb. (P/O)P-2720Moliński Zygmunt22/23.09.19441586 eskadra
ppor. pil. (F/O)P-1569Monkiewicz Aleksander06.11.194345 Grupa Transportowa RAF
mjr pil. (S/Ldr)P-1326Morawski Stanisław07/08.10.1943300 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1767Moskwa Antoni07/08.10.1943300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0534Muszel Jan04.04.1942316 dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)782742Napora Stanisław13/14.03.1943300 dywizjon
plut. pil. (F/Sgt)793803Narloch Zygfryd01.09.1944316 dywizjon
plut. pil. (Sgt)793830Nastorowicz Tadeusz26.04.1941302 dywizjon
ppor. strz. (P/O)P-1664Neulinger Stefan19/20.06.1942300 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0306Neyder Marceli21/22.02.194323 squadron RAF
st. szer. strz. (Sgt)781661Niewiadomski Stanisław14/15.04.1942301 dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)784506Nogacki Stanisław21/22.06.1943300 dywizjon
sierż. bomb. (F/Sgt)794948Nowak Bernard05.11.1945300 dywizjon
plut. strz. (Sgt)781492Nowak Jan22.07.1942301 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1728Nowak Marian03.07.1943304 dywizjon
plut. strz. (Sgt)782245Nowotarski Mieczysław03/04.05.1942305 dywizjon
plut. pil. (Sgt)793334Obiorek Stanisław10/11.01.1942304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794666Ogrodnik Teodor03/04.02.1943300 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)704449Ogrodnik Zdzisław05.05.19446 Operational Training Unit
szer. strz. (Sgt)794818Oleś Kazimierz11/12.09.194218 Operational Training Unit
por. naw. (F/O)P-0367Oleś Tadeusz16.10.1942304 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780695Olewiński Bolesław03.11.1940111 squadron RAF
plut. pil. (Sgt)780959Olszewski Edward14.04.1942317 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)793829Orlewski Jan17/18.04.1942300 dywizjon
kpt. naw. (F/O)P-1441Orsza-Matysek Jan17/18.04.1942300 dywizjon
por. pil. (P/O)P-0772Orzechowski Mirosław22.07.1941308 dywizjon
por. rtg. (F/O)P-1230Ostaszewski Leon23/24.09.1942305 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0445Ostaszewski Stanisław18/19.07.1944300 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)784659Ościak Mieczysław03/04.11.1942300 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)704493Pacuła Albin12/13.06.1944300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0339Paderewski Stefan25.06.1941303 dywizjon
plut. pil. (Sgt)780419Paleniczek Władysław18/19.06.1941300 dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)76662Pankratz Wilhelm12.08.1940145 squadron RAF
kpr. strz. (Sgt)703539Papkow Atanazy13/14.03.1943300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706726Parol Józef09/10.04.1945300 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)784869Pastwa Witold13.08.1943304 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)793868Paszkot Kazimierz11/12.09.194218 Operational Training Unit
kpt. naw. (F/O)P-1436Paszkowski Aleksander08/09.06.1942300 dywizjon
kpt. naw. (F/Lt)P-1237Patalan Stanisław29/30.11.1943511 squadron RAF
kpr. pil. (Sgt)792360Patek Bolesław10/11.01.1942304 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)793342Paterek Edward27.03.1941315 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)794053Pawlak Jan21/22.07.1942301 dywizjon
kpt. naw. (F/O)P-0113Perkowski Prot12/13.03.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793713Pęczkowski Wojciech12/13.10.1942300 dywizjon
por. pil. (F/Lt)76728Pfeiffer Jan20.12.1943307 dywizjon
plut. mech. pokł. (Sgt)782899Piątkowski Edward11/12.05.1943138 squadron RAF
plut. rtg. (Sgt)792815Piechowiak Zygmunt16.10.1942304 dywizjon
plut. pchor. pil. (Sgt)780967Pieczewski Marian16.07.194155 Operational Training Unit
ppor. pil. (P/O)P-2093Pietrasiak Adolf29.11.1943308 dywizjon
plut. rtg. (F/Sgt)706646Pietrzak Zdzisław05.11.1945300 dywizjon
plut. strz. (Sgt)794957Piłat Stefan03.07.1943304 dywizjon
mjr pil. (W/Cdr)P-1381Pisarek Marian29.04.1942I Skrzydło Myśliwskie
plut. strz. (Sgt)781063Pisarski Stanisław08/09.05.1941305 dywizjon
plut. bomb. (Sgt)794958Pitka Ferdynand20/21.02.1944300 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)782026Plis Henryk20/21.10.1941304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0218Pławski Daniel05/06.06.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794959Płonczyński Witold20/21.02.1944300 dywizjon
chor. strz. (W/O)780012Podgórzak Józef06/07.06.1942301 dywizjon
st. szer. rtg. (Sgt)793111Pokrant Longin02/03.07.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)782119Pokrzywa Rajmund10/11.01.1942304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)794249Polak Edmund08/09.06.1942300 dywizjon
por. naw. (F/Lt)P-0438Polkowski Jerzy11/12.05.1943138 squadron RAF
kpr. strz. (Sgt)794726Połom Franciszek13/14.03.1943300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780197Ponulak Władysław06/07.12.1942301 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0828Porębski Bolesław22.08.1943304 dywizjon
kpr. robs. (Sgt)794669Posner Isser26.10.1943307 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1355Powierza Andrzej **30.04.1942Ministerstwo Spraw Zagr.
por. naw. (F/O)P-0349Powierza Stanisław06/07.06.1942301 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)783112Pruchniewicz Aleksander23/24.09.1942305 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1196Prusek Mieczysław17.01.19421 Air Observers School
sierż. mech. pokł. (Sgt)793556Pruss Władysław24/25.04.1944300 dywizjon
plut. pil. (Sgt)782061Przecławski Stanisław16/17.08.1941305 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)782620Psuja Alfred19/20.11.1942305 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793030Radecki Roman05/06.06.1942301 dywizjon
plut. rtg. (F/Sgt)703975Ratajczak Ignacy18/19.07.1944300 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)794046Rausiński Zygmunt08/09.11.1942300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792938Rawski Jan08/09.07.1942300 dywizjon
kpt. naw. (F/O)76671Rewkowski Stanisław08/09.05.1941301 dywizjon
por. naw. (F/O)P-0310Rodzynkiewicz Ryszard23/24.09.1942305 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)784042Rogala-Sobieszański Jan01.11.1942304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780748Rogowski Adam10/11.01.1942304 dywizjon
kpt. naw. (F/Lt)P-0358Rojek Józef24.05.194445 Grupa Transportowa RAF
st. szer. rtg. (Sgt)782240Rokus Albert22/23.01.1942301 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0642Roliński Stanisław26.07.1943304 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1838Roubo Józef15/16.08.1943300 dywizjon
por. pil. (P/O)76720Rozwadowski Mieczysław15.08.1940151 squadron RAF
plut. pil. (Sgt)793164Rozworski Zygmunt08.11.1942306 dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-1770Rudakowski Henryk09/10.04.1945300 dywizjon
st. sierż. strz. (Sgt)792577Rudel Andrzej22.07.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781201Rutkowski Hubert16/17.12.1941304 dywizjon
por. obs. (F/O)P-0737Sadowski Jerzy09.02.1942309 dywizjon
por. pil. (P/O)76709Samoliński Włodzimierz26.09.1940253 squadron RAF
kpr. rtg. (Sgt)782441Samulski Zygmunt03/04.05.1942300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781127Sankowski Alojzy10/11.01.1942304 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)792836Sapieha Florian06/07.06.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)780739Sasal Zygmunt01.11.1942304 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1620Sawicki Ireneusz03/04.11.1942300 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0660Schmidt Jerzy06.12.1944315 dywizjon
kpt. naw. (F/Lt)P-0357Sekutowicz Stanisław05.05.19446 Operational Training Unit
plut. pil. (Sgt)780916Sękowski Tadeusz23/24.09.1942305 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1648Sęp-Szarzyński Oswald09.08.194492 squadron RAF
sierż. rtg. (F/Sgt)792851Siądecki Edward10/11.04.1944304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793327Sienkiewicz Zenon03/04.02.1943300 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)780349Sikorski Henryk08/09.05.1941305 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)782659Siuda Eugeniusz12/13.03.1942301 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1622Skibiński Jerzy13.02.1943610 squadron RAF
sierż. mech. pokł. (F/Sgt)793281Skibiński Piotr05.11.1945300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0978Skierkowski Tadeusz15.10.1942304 dywizjon
mjr pil. (F/Lt)P-1455Skorobohaty Ignacy01.11.1942304 dywizjon
sierż. strz. (W/O)792546Słowik Stanisław18/19.01.1945301 dywizjon
kpt. pil. (S/Ldr)76817Smok Roman12/13.04.1942307 dywizjon
kpt. naw. (P/O)P-1440Socharski Maciej08/09.05.1941305 dywizjon
plut. pil. (Sgt)780515Soroko Konstanty22/23.01.1942301 dywizjon
st. sierż. pil. (Sgt)784778Sowa Władysław03/04.02.1943300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0151Sowiński Stanisław03.09.1942281 squadron RAF
kpr. strz. (Sgt)782528Sroka Wiktor29/30.01.1943305 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0709Stabrowski Tadeusz12.03.1943308 dywizjon
sierż. rtg. (Sgt)703164Stankiewicz Alfons20/21.02.1944300 dywizjon
mjr naw. (S/Ldr)P-0049Stańczuk Edward10/11.04.1944304 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1842Stańczykiewicz Szczepan06/07.04.1944304 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)793783Starzyński Henryk28.03.1943602 squadron RAF
por. pil. (F/Lt)P-2075Stasik Józef31.08.1944303 dywizjon
por. pil. (P/O)P-0533Stąpel Leonard07.08.1941308 dywizjon
por. strz. (F/O)P-0885Stenocki Stefan26/27.10.1941304 dywizjon
kpt. pil. (F/O)76794Stęborowski Michał11.08.1940238 squadron RAF
plut. pil. (Sgt)781633Stręk Roman03.07.1943304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0979Strusiński Julian28.09.1944309 dywizjon
sierż. pchor. pil. (Sgt)783584Stryjecki Stanisław28.07.19422 Air Gunnery School
plut. strz. (W/O)783132Stysiak Stefan18/19.07.1944300 dywizjon
por. pil. (F/O)76713Surma Franciszek08.11.1941308 dywizjon
plut. strz. (Sgt)780356Suwalski Kazimierz16/17.12.1941304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0014Sym Antoni06/07.05.1941304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)704236Szczepaniak Stefan22.08.1943304 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-2078Szczerbiński Lesław04.05.1945317 dywizjon
por. pil. (F/O)76740Szczodrowski Marian16/17.12.1941304 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)781514Szczukowski Czesław06/07.08.1941300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)703599Szeremeta Tadeusz22/23.04.1943300 dywizjon
kpt. naw. (F/O)76625Szkuta Alojzy01.11.1942304 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)793957Szlenk Eugeniusz19/20.11.1942305 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780915Szott Witold11.02.1943286 squadron RAF
kpt. naw. (F/O)P-0135Szpak Adam04/05.09.1942300 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-0305Szpakowicz Sergiusz25.02.1945303 dywizjon
kpr. strz. (F/Sgt)703941Szpinalski Bogusław10/11.04.1944304 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)704340Szulgin Henryk03.07.1943304 dywizjon
kpt. naw. (F/O)P-0465Szumbarski Wiktor11/12.09.194218 Operational Training Unit
plut. naw. (F/Sgt)704962Szumski Władysław05.11.1945300 dywizjon
plut. pil. (Sgt)793835Szychowiak Leon04/05.09.1942300 dywizjon
sierż. mech. pokł. (F/Sgt)780364Szychowski Stanisław18/19.07.1944300 dywizjon
plut. strz. (Sgt)793978Szykowny Tadeusz06/07.06.1942301 dywizjon
kpr. bomb. (Sgt)794517Szymanowicz Henryk12/13.05.1943300 dywizjon
por. naw. (F/O)P-0300Szymanowski Władysław22.07.1942301 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706817Szymański Zygmunt09/10.04.1945300 dywizjon
ppor. robs. (F/O)P-2356Szymilewicz Zygmunt17.09.1944307 dywizjon
mjr strz. (F/O)P-0439Szyszkowski Antoni19/20.06.1942300 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)793778Świątkowski Czesław11/12.09.194218 Operational Training Unit
por. naw. (F/O)P-0368Tabaczyński Rudolf12/13.05.1943300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)781912Tałach Nikita25/26.06.1942304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-1073Targowski Stanisław16.10.1942304 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1916Tomicki Stefan08/09.04.1943300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)793743Treutler Janusz03/04.11.1942300 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)781549Truszkowski Janusz14/15.04.1942301 dywizjon
st. szer. rtg. (Sgt)794311Trzebuchowski Jerzy21/22.06.1943300 dywizjon
plut. pil. (Sgt)792266Twardoch Gerard16.10.1942304 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)782405Uher Ladislav30.06.1941257 squadron RAF
por. pil. (F/O)P-0523Urbaniak Jan17/18.04.1942300 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-1807Urbański Jerzy08.09.1942302 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)780751Wagner Andrzej18/19.06.1941301 dywizjon
sierż. rtg. (F/Sgt)794206Walkiewicz Wiktor22.08.1943304 dywizjon
por. pil. (F/O)76682Waltoś Antoni19.08.194287 squadron RAF
kpr. strz. (F/Sgt)704024Wałecki Józef24/25.04.1944300 dywizjon
sierż. pil. (F/Sgt)704745Warchołek Bronisław05.11.1945300 dywizjon
plut. strz. (Sgt)792837Wardeński Feliks16/17.08.1941305 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)792219Wardyński Stanisław19/20.06.1942300 dywizjon
por. pil. (P/O)P-0895Waszkiewicz Mieczysław16.04.1941303 dywizjon
mjr pil. (S/Ldr)P-1419Wczelik Antoni14.04.1942306 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)782668Werner Stanisław12/13.05.1943300 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)783227Werschner Ludwik19/20.11.1942305 dywizjon
por. robs. (F/O)P-0045Węgiel Adam18/19.05.1943307 dywizjon
kpt. naw. (F/Lt)P-0553Widanka Stefan13.08.1943304 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0873Wiejski Jan03.02.1943308 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1918Wielondek Jerzy16.04.194545 Grupa Transportowa RAF
plut. pil. (Sgt)784740Wieprzkowicz Stanisław16.09.1941306 dywizjon
plut. pil. (Sgt)783363Wieraszka Władysław03/04.05.1942305 dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)784189Wijtyk Michał24/25.04.1944300 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)781183Wilczyński Zenon12/13.10.1942300 dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)782561Wisthal Jan11/12.04.1944307 dywizjon
sierż. strz. (Sgt)792760Witczak Stanisław24/25.06.1941305 dywizjon
por. naw. (F/O)P-1780Woch Zbigniew24/25.04.1944300 dywizjon
por. strz. (P/O)P-1667Wodziński Mieczysław01.11.1942304 dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)794500Wojniłowicz Jan22.08.1943304 dywizjon
plut. strz. (Sgt)781144Wojtaś Jan25/26.06.1942304 dywizjon
mjr pil. (F/Lt)P-0144Wolski Wacław03/04.05.1942300 dywizjon
st. sierż. robs. (W/O)780213Woźny Jan11/12.04.1944307 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780525Wójcicki Antoni11.09.1940213 squadron RAF
por. pil. (F/Lt)76650Wójcik Józef12/13.10.1942300 dywizjon
por. pil. (F/O)P-0754Wróblewski Aleksander25.03.1942303 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792781Wydzierzecki Wacław03/04.02.1943300 dywizjon
sierż. pil. (Sgt)794522Zagórowski Romuald26.07.1943304 dywizjon
plut. rtg. (Sgt)792058Zagórski Tadeusz03/04.05.1942305 dywizjon
por. pil. (P/O)P-1585Zając Jan10/11.01.1942304 dywizjon
por. naw. (F/Lt)P-2092Zając Marian16.04.194545 Grupa Transportowa RAF
por. pil. (F/O)P-0852Zakrzewski Stefan12/13.03.1942301 dywizjon
st. szer. strz. (Sgt)793239Zalewski Leon08/09.06.1942300 dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)794326Zawiliński Adam26.07.1943304 dywizjon
por. pil. (P/O)76714Zenker Paweł24.08.1940501 squadron RAF
plut. strz. (Sgt)784774Ziajski Mieczysław12/13.03.1942301 dywizjon
kpt. pil. (F/Lt)P-0817Zieliński Stanisław25.12.1941306 dywizjon
kpr. pil. (Sgt)782744Zieliński Walerian03/04.02.1943300 dywizjon
por. naw. (F/O)P-0230Zubrycki Walenty03/04.11.1942300 dywizjon
ppor. pil. (P/O)P-2684Zygmund Egon29.07.1944306 dywizjon
sierż. pil. (W/O)793879Żółtański Józef18/19.07.1944300 dywizjon
kpr. strz. (Sgt)792392Żukowski Roman07/08.10.1943300 dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1893Żurakowski Tadeusz27.05.19443 squadron RAF
mjr naw. (S/Ldr)76798Żurawski Witold18/19.01.1945301 dywizjon
 
Razem
439
   
* jego ciało odnaleziono na brzegu Francji i urządzono pogrzeb morski
** zginął na pokładzie krążownika HMS "Edinburgh" zatopionego przez U-Boota koło Murmańska w drodze z ZSRR do Wielkiej Brytanii

Wojciech Zmyślony




Źródła:
dokumenty z Commonwealth War Graves Commission w Maidenhead
Cumft O., Kujawa H. K., Księga lotników polskich 1939-1946, Wydawnictwo MON, Warszawa 1989
Krzystek T. J., Personel PSP w Wielkiej Brytanii 1940-1947, Agencja Lotnicza ALTAIR, Warszawa 2007
Ku czci poległych lotników 1939-1945, Agencja Lotnicza ALTAIR, Warszawa 2006
Matusiak W., 303 Squadron. The complete illustrated history, vol. 1, Red Kite, Walton-on-Thames 2014
Wykaz poległych i zmarłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, Instytut Historyczny im. Sikorskiego, Londyn 1952